Uluslararası Bebek Masajı eğitimi

Uluslararası Bebek Masajı Derneği’nin (IAIM)  kurucusu Vimala Mclure Schneider, 90’lardan bu yana, dünyanın 52 farklı ülkesinde uygulanan Bebek Masajı eğitimini; Frederick Leboyer’in öğretilerini, geleneksel Hint ve İsveç masaj tekniklerini, yoga hareketleri ve refleksoloji tekniklerini birleştirerek 1974 yılında Hindistan’da geliştirmiştir. IAIM Derneği’ne bağlı çalışan sertifikalı bebek masajı uzmanları ebeveynlere, sağlık personeline ve konu ile ilgili kişi ve kurumlara workshop, seminer ve eğitimler düzenliyorlar. Grup eğitimleri ve bireysel seanslar için iletişime geçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz. www.iaim.net

 Bebeğinizle birlikte (0ay-12ay aralığında, özel durumlu olan bebekler de katılabilir), rahat, huzurlu ve sakin bir ortamda günlük hayatın koşuşturmalardan bir buçuk saatliğine uzaklaşmak, başka anne ve babalar ile bir araya gelerek, bebek masajı tekniklerini öğrenmek, uygulamak ve sohbet etmek üzere, sizi Bebek masajı kursuna davet etmek istiyorum.
Eğitim, IAIM Uluslararası Bebek Masajı derneğinin sertifikalı programına göre hazırlanmıştır.
4 haftalık (4 seanslı) eğitim de sizlerle;

– Bebek masajı nedir?
– Bebeğin davranış durumları ile ilgili bilgiler
– Masaj ne zaman yapılır?
– Sinyaller ve reflexler hakkında bilgiler
– Ağlamak bir iletişim biçimidir
– Bebek masajının faydaları nelerdir?
– Bebeklere kaç aylıkken masaj yapılabilir?
– Hangi yağlar kullanılır?
– Masaj teknikleri
– Özel gereksinimli bebekler ve çocuklar icin masaj teknikleri
konuları ile ilgili bilgileri paylaşılacaktır.

Eğitim süresi: 4 Hafta (4 seans), 1 seansın süresi 90 dakika dır.
Yanınızda bebeğiniz için iki havlu ve alt değiştirme bezi bulundurmanız yeterlidir.
Eğitim için gerekli malzemeleri Eğitmen temin etmektedir.

De international Association of Infant Masasage (NL)

De international Association van BabyMassage (IAIM) is de grootste en oudste wereldwijde vereniging die zich uitsluitend bezig houdt met baby massage. De stichting is het levenswerk van Vimala McClure die in de vroege jaren ’80 vrijwilligers werk ging doen in een weeshuis in India. Vandaag de dag is de stichting al meer dan 30 jaar actief in meer dan 52 landen wereldwijd.

Tijdens een IAIM baby massage cursus leer je om je baby’s voeten, benen, armen, buik, gezicht, hoofd en rug te masseren. Je krijgt advies in het gebruik van de juiste oliën, leert wanneer en onder welke omstandigheden je het beste kunt masseren, ontdekt alles over je baby’s non verbale communicatie en krijgt tips hoe om te gaan met b.v. darmkrampjes en doorkomende tandjes.

Door aan de gang te gaan met baby massage hebben veel ouders ondervonden dat hun baby’s beter slapen, rustiger zijn geworden en minder zijn gaan huilen! Onderzoek heeft aangetoond dat baby’s die worden gemasseerd sneller alert zijn, vlugger in lichaamsgewicht toenemen, beter slapen, zich lichamelijk beter ontwikkelen en minder bezorgd zijn dan baby’s die niet zijn gemasseerd

De cursus: 4 weken( 4 lessen), 1 les is 90 minuten.

U kunt handdoeken, schone kleding en luiers extra meenemen

De instructeur zal zorgen voor de resterende benodigdheden

 

The International Association of Infant Massage (English)

IAIM is the largest and most experienced infant massage organization in the world with a presence in more than 50 countries. Founder Vimala McClure’s work, dating back to the 1970s, is supported by current scientific and medical evidence.

Our program is being spread with love and joy throughout the world community by thousands of IAIM certified instructors who have received exclusive education through our exceptional and qualified trainers. www.iaim.net

Did you know that parents who take a class with IAIM learn much more than just the mechanics of a massage routine? Our program involves many different styles of touch, movement, interaction and communication.

Both research and anecdotal evidence from families have shown that there are many ways that babies and families may benefit from infant massage.

They can be grouped into four categories: Interaction, Stimulation, Relief and Relaxation.

Would You Like To:

  • Form a strong bond of love and trust with your baby?
  • Help your baby sleep better and for longer?
  • Ease your baby’s wind (gas) and colic pain?
  • Relieve your baby’s constipation?
  • Stimulate your baby’s neurological development?
  • Improve your baby’s health and general well-being?
  • Learn to understand your baby’s body language and cues?
  • Attend a relaxing and friendly baby massage class?
  • Meet other parents with babies?
The course is 4 weeks (4 lessons), 1 lesson is 90 minutes
To take with your: 2 towels, clean clothes and  diapers is enough
The instructor will take care of the material needed.