Şirin Roza Yıkılmaz, 1983 yılında Hollanda’da doğdum ve eğitiminin tamamını orada tamamladı. 2004 yılında yüksek hemşirelikten mezun oldu ve Amsterdam’da Onze Lieve Vrouwe Gasthuis Hastanesi’nde yeni doğan çocuklar için yoğun bakım bölümünde çalışmaya başladı. 2005 yılında neonatoloji (yeni doğan) yüksek lisansını bitirdi. Aralık 2007’de Türkiye’ye taşındı ve özel hastanelerde yeni doğan yoğun bakımda çalışmaya devam etti. 2010’da “neonatal resüsitasyon” programının sertifikası aldı, 2013 yılında “Emzirme Danışmanlığı” uluslararası eğitimini tamamladı. Şubat 2014’te kardeşleri kuvözde kalan çocuklar için bir hikâye kitabı yazdı. Şubat 2015’te İzmir Şifa Üniversitesi’nde doğuma hazırlık eğitici eğitimine katıldı. Nisan 2015´te İzmir Şifa Üniversitesi´nde Uluslararası Bebek Masajı eğitici eğitimi (İAİM) organize etti ve sertifikasını aldı. Kasım 2015 te, Jenna Shaw Battista tarafından verildi Suda Doğum kursunu katıldı. Ve aralık 2015 te Childbirth İnternational (Uluslararası doğum) tarafından Doula sertifikasını tamamlandı.

2015 yılında Şirin Roza Yıkılmaz tarafından kurulan Rumina Danışmanlık, Denizli’de bir ilki gerçekleştirerek doğumdan önceki ve sonraki süreçlerin daha kolay ve güzel geçmesi adına sizler için en iyiyi yapmaya hazır.

Üç kız annesi olan (küçük kızları ikizdir) Şirin Roza Yıkılmaz, bir normal doğum, bir de sezaryen doğum tecrübesi yaşadı ve çocuklarının hepsini 2 yaşına kadar emzirdi.

 

fotoğraf 2 (1)Afbeeldingsresultaten voor iaim Afbeeldingsresultaten voor nbvdAfbeeldingsresultaten voor childbirth international